VI міжнародна науково-практична конференція (20 жовтня 2022)

20 жовтня 2022 року відбулась VI Міжнародна науково-практична конференція текстильних та фешнтехнологій «KyivTex&Fashion». Організатором конференції є Міністерство освіти і науки України, Київський національний університет технологій та дизайну, Хмельницький національний університет, Херсонський національний технічний університет, Державний університет Акакія Церетелі (Грузія), Політехнічний університет м. Тірана (Албанія).

Цього року конференцію було проведено в надскладних умовах. Загострення безпекової ситуації в м. Києві та повітряна тривога, яка тривала під час проведення пленарного засідання, змусила переміститись учасників до укриття Київського національного університету технологій та дизайну. До участі в конференції долучилося понад 100 учасників.

Розпочав конференцію голова наукового комітету, ректор КНУТД, професор, доктор економічних наук, академік НАПН України Іван Грищенко. Він наголосив на тому, що університет у складних умовах військової агресії продовжує плідно працювати, провадить підготовку кадрів та наукову роботу. Іван Михайлович подякував усім хто долучився до роботи конференції і побажав творчих дискусій та наукових здобутків.

Декан факультету мистецтв і моди Людмила Зубкова виступила модератором наукової події.

Метою проведення конференції є обмін науковими досягненнями в галузі текстильної і легкої промисловості та практичним досвідом застосування інноваційних розробок, сприяння подальшому розвитку галузі.

Учасниками заходу стали науковці з України, Литви, Молдови, Грузії, Польщі, Албанії, Німеччини, Туреччини, Великої Британії, Єгипту, Фінляндії, Румунії, Чехії.

З вітальним словом до учасників конференції звернулись:

доцент факультету дизайну та технологій Державного університету ім. Акакія Церетелі (м. Кутаїсі, Грузія) Мераб Датуашвили:

Професорка факультету дизайну Технічного університету Молдови Анжела Скрипченко:

Дієго Джаккетті, Алессандро Руффіно з Академія образотворчого мистецтва та дизайну Poliarte (Італія, Анкона).

Завідувачка кафедри інженерії, технологій та професійної освіти Мукачівського державного університету Оксана Козарь:

Викладачі кафедри технології і конструювання швейних виробів Хмельницького національного університету професор Микола Кущевський та доцент Вікторія Мица:

Професор кафедри технологій легкої промисловості Луцького національного технічного університету Микола Рябчиков:

Цього року для участі в конференції було зареєстровано більше ніж 70 доповідей науковців, які представляють 12 країн світу. У режимі онлайн учасники і гості заслухали та обговорили доповіді учасників конференції. З доповідями виступили:

Любов Сергієнко (Державний науково-дослідний інститут МВС України), Оксана Михайловська (Хмельницький національний університет), Людмила Мельник (КНУТД), Оксана Дмитрик (КНУТД), Олена Цимбал (власниця бренду «HELLISEN»)

Після закінчення пленарного засідання роботу було продовжено на секційних засіданнях:

  • «Новітні текстильні матеріали та технології, актуальні питання сучасного матеріалознавства»;
  • «Фешніндустрія уXXI сторіччі. Інтеграція смарт технологій в текстильну та фешніндустрії»;
  • «Проєктування взуття та галантерейних виробів»;
  • «Інновації у підготовці фахівців для текстильної та легкої промисловості»;

За результатами конференції видано збірник Тез доповідей [email protected] 2022!

Організаційний комітет заходу висловлює щиру вдячність  усім, хто підтримав нашу конференцію у такий складний час.

Чекаємо на зустріч наступного року!