V міжнародна науково-практична конференція

21 жовтня 2021 року з нагоди 30-річчя відновлення Незалежності України відбулася V Міжнародна науково-практична конференція текстильних і фешн технологій «KyivTex & Fashion». Організатором конференції є Міністерство освіти та науки України спільно з Київським національним університетом технологій та дизайну за участі Хмельницького національного університету та Херсонського національного технічного університету (Україна), Державного університету ім. Акакія Церетелі (Грузія) та Політехнічного Університету м. Тирана (Албанія).

Відкрила конференцію проректор з наукової та інноваційної діяльності КНУТД, професор, доктор економічних наук Людмила Ганущак-Єфіменко.

Вона наголосила на важливості проведення конференції, як можливості для промисловців та науковців з різних міст України та зарубіжжя поділитись науковими досягненнями в галузі текстильної та легкої промисловості, а також практичним досвідом застосування інноваційних розробок. Привітала гостей і Людмила Зубкова – декан факультету Індустрії моди КНУТД. Також з 30-річчям відновлення Незалежності України привітали: Саліх Ташпулатов (проректор з міжнародних зв’язків Ташкентського інституту текстильної і легкої промисловості, Узбекистан), Дайва Мікучіонене (професор Каунаського технологічного університету, Литовська республіка), Фавзі Шеріф (професор Мінуфійського університету, Єгипет), Алла Славінська (завідувач кафедри технології та конструювання швейних виробів Хмельницького національного університету) та Віктор Дем’янюк (директор Рівненського економіко-технологічного фахового коледжу).

Не оминули захід і такі давні друзі університету, як Людмила Іванова (директор ТОВ «Dana-moda»), Тетяна Абрамова (ТОВ «Дім моди «РІТО»), Олександр Бородиня (президент Ліги українських промисловців «Укршкірвзуттяпром»).

Цікаві презентації представили закордонні гості: проф. Володимир Байзик (Технічний університет м. Ліберець, Чеська Республіка), Дієго Джакетті (Академія образотворчого мистецтва і дизайну Поліарте, Італія) та проф. Тетяна Спахіу (Політехнічний університет Тирани, Албанія).

Учасники і гості конференції заслухали та обговорили доповіді представників Волинського національного університету імені Лесі Українки Катерини Смикало; ТОВ «Центр Швейного Обладнання» Ірини Даус; голови правління Національного галузевого партнерства у Легкій промисловості Fashion Globus Ukraine Голди Виноградської; представника трикотажного підприємства «42 day» Тетяни Ничипоренко. Ряд доповідей представили аспіранти та науковці Київського національного університету технологій та дизайну, в яких віддзеркалено усе різноманіття наукових напрямків: від «Дизайн-проектування моделі жіночого взуття» та «Оформлення сучасного жіночого одягу вишивкою» до результатів розробки програмних продуктів для проектування виробів легкої промисловості.

В межах конференції був проведений Круглий стіл з представниками промисловості, на якому було обговорено перспективи розвитку освітніх програм підготовки бакалаврів, магістрів та PhD за спеціальністю 182 – технології легкої промисловості та прийняті конструктивні рішення щодо їх удосконалення.

За результатами конференції видано збірник Тез доповідей KYIVTEX@FASHION 2021!

Організаційний комітет висловлює свою щиру подяку усім, хто приєднався до V Міжнародної науково-практичної конференції текстильних та фешн технологій «KyivTex & Fashion».

Чекаємо на зустріч наступного року!

Постери

Людмила Назарчук, Оксана Ткачук, Олександр Шовкомуд. Особливості оздоблення екологічних текстильних матеріалів для виготовлення дитячого одягу

Andrea Dobrosavljević, Snežana Urošević. Perceptions of importance of development of specific  skills small and medium-sized enterprises of the clothing industry

Олександра  Нос,  Чертенко ЛіліяТетяна Спахіу.  Modern fashion trends in eco – friendly  context